HLCALUMINIUM е во линијата на алуминиумски градежни материјали веќе 20 години.

Јазик
VR

Анализа на вообичаени проблеми со квалитетот во проектите од алуминиумски завеси | ХЛКАЛУМИНИУМ

1. Обезбојување и обезбојување на алуминиумски композитни панели: 

Обезбојувањето и обезбојувањето на алуминиумските композитни панели главно се предизвикани од неправилниот избор на панели. Алуминиумските композитни панели се поделени на внатрешни и надворешни панели, а површинската обвивка на двата типа панели е различна, што ја одредува нивната примена во различни прилики. Површината на панелите што се користат во затворен простор обично е испрскана со смола, која не може да се прилагоди на суровата природна средина на отворено, а доколку се користи на отворено, природно ќе го забрза процесот на стареење и ќе предизвика феномен на обезбојување и обезбојување. Отворен алуминиумски композитен панел површински слој е генерално избран за анти-стареењето, анти-УВ способност на флуоројаглеродна смола слој, цената на оваа плоча е скапа. Некои градежни единици го мамат сопственикот да ја користи внатрешната плоча како флуоројаглеродна плоча со квалитет против стареење и антикорозија за да притисне неразумен профит, со што предизвикува сериозно обезбојување и обезбојување на алуминиумската плоча што се користи во проектот.2. Отворање и лупење на алуминиумски композитен панел:

Алуминиумските композитни панели се отвораат и паѓаат, главно поради неправилен избор на лепило. Како идеално лепило за надворешен проект од алуминиумски композитен панел, силиконското лепило има уникатни и супериорни услови. Претходно, силиконски лепило во Кина главно зависи од увозот, цената на многу луѓе одврати, само оние високи згради на скапи завеса проект да се осмелуваат да побараат. Сега, кинеските Женгжу, Гуангдонг, Хангжу и други места ставија во производство различни марки силиконска гума, што резултираше со голем пад на цените. Сега, при купување на алуминиумски композитни панели, продавачот ќе препорача вид на специјално лепило за брзо сушење. Овој лепак може да се користи во затворен простор, се користи во климата каприците на отворено, ќе има плочи отворени лепак, лепак надвор феномен.3. Деформација и испакнување на површината на алуминиумски композитни панели:

Причините за деформација и тапан на површината на алуминиумски композитен панел се многу. Претходно во изградбата, овој вид на проблеми со квалитетот, мислевме дека квалитетот на самата плоча; подоцна, откако ќе се фокусираме на анализата само за да откриеме дека главниот проблем во пастата алуминиумска композитна плоча на грас-рут плочата, проследено со квалитетот на самата алуминиумска композитна плоча. Дилерите често ни обезбедуваат процес на изградба на алуминиумски композитен панел, препорачаниот основен материјал е главно плоча со висока густина, табла за обработка на дрво и така натаму. Всушност, овој вид на материјал во надворешна употреба, неговиот работен век е многу кревка, по ветрот, сонце, дожд, сигурно ќе произведе деформација. Од основните материјали се деформирани, тогаш како површински слој од алуминиумски композитен панел дека нема причина да се деформира? Може да се види дека идеалниот надворешен основен материјал треба да биде по отпорен на 'рѓа третман аголен челик, квадратна челична цевка заврзана во скелетот е подобра. Доколку условите дозволуваат, употребата на алуминиумски профили како скелет е поидеална.

Овој вид на метални материјали изработени од скелет, неговата цена не е многу повисока од дрвениот кил, плочата со висока густина, навистина може да го обезбеди квалитетот на проектот.4. Алуминиумски пластични панели уредно шев:

Кога алуминиумските композитни панели се украсени на површината на зградата, генерално постои јаз со одредена ширина помеѓу панелите. За доброто на естетските потреби, генерално треба да ја пополните празнината со црн заптив. Со цел да заштедат време, некои конструктори не користат хартиена лента за да ја обезбедат уредноста и правилата за лепење, туку ја користат заштитната фолија на површината на алуминиумскиот композитен панел како замена. Како што се сече алуминиумскиот композитен панел, заштитната фолија ќе создаде различни степени на ситуација на кинење, затоа користете ја како замена за заштитната лента, невозможно е уредно и уредно да се исчисти шевот за лепило. 
Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English العربية العربية Deutsch Deutsch Español Español français français italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Português Português русский русский 简体中文 简体中文 繁體中文 繁體中文 Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Тековен јазик:Македонски