VR

Analiza e problemeve të zakonshme të cilësisë në projektet e murit të perdes së aluminit | HLCALUMINIUM

1. Çngjyrosja dhe çngjyrosja e paneleve të përbëra prej alumini: 

Çngjyrosja dhe çngjyrosja e paneleve të përbërë nga alumini shkaktohet kryesisht nga përzgjedhja jo e duhur e paneleve. Panelet e përbëra prej alumini ndahen në panele të brendshme dhe panele të jashtme, dhe veshja e sipërfaqes së dy llojeve të paneleve është e ndryshme, gjë që përcakton aplikimin e tyre në raste të ndryshme. Sipërfaqja e paneleve të përdorura në ambiente të mbyllura përgjithësisht spërkatet me shtresë rrëshirë, e cila nuk mund të përshtatet me mjedisin e ashpër natyror jashtë, dhe nëse përdoret jashtë, natyrisht do të përshpejtojë procesin e plakjes dhe do të shkaktojë fenomenin e çngjyrosjes dhe çngjyrosjes. Outdoor alumini përbërë sipërfaqe panel Veshje është zgjedhur në përgjithësi për anti-plakje, anti-UV aftësinë e veshjes rrëshirë fluorocarbon, çmimi i kësaj pjatë është e shtrenjtë. Disa njësi ndërtimi mashtrojnë pronarin që të përdorë pllakën e brendshme si pllakë fluorokarbone me cilësi kundër plakjes dhe kundër korrozionit për të shtrydhur fitime të paarsyeshme, duke shkaktuar kështu një çngjyrosje dhe çngjyrosje serioze të pllakës së aluminit të përdorur në projekt.2. Hapja dhe qërimi i panelit të përbërë nga alumini:

Panelet e përbëra prej alumini hapen dhe bien, kryesisht për shkak të zgjedhjes së gabuar të ngjitësit. Si ngjitësi ideal për projektin e paneleve të përbërë nga alumini në natyrë, ngjitësi silikoni ka kushte unike dhe superiore. Më parë, ngjitës silikoni i Kinës kryesisht varet nga importet, çmimi i shumë njerëzve të penguar, vetëm ato ndërtesa të larta në projektin e shtrenjta mur perde të guxojnë të kërkojnë. Tani, Zhengzhou, Guangdong, Hangzhou dhe vende të tjera të Kinës kanë nxjerrë në prodhim marka të ndryshme gome silikoni, duke rezultuar në një rënie të madhe të çmimeve. Tani, në blerjen e paneleve të përbërë nga alumini, shitësi do të rekomandojë llojin e ngjitësit special të tharjes së shpejtë. Kjo zam mund të përdoret në ambiente të mbyllura, të përdorura në vagaries klimës së jashtme, do të ketë pllaka të hapura zam, zam jashtë fenomen.3. Deformimi dhe fryrja në sipërfaqen e paneleve të përbërë nga alumini:

Shkaqet e deformimeve dhe daulleve në sipërfaqen e panelit të përbërë nga alumini janë të shumta. Më parë në ndërtim, ky lloj problemi cilësor, kishim menduar se cilësia e vetë pllakës; Më vonë, pasi ne fokusohemi në analizën vetëm për të gjetur se problemi kryesor në pjatë alumini të përbërë paste në bazë pjatë, e ndjekur nga cilësia e pjatë të përbërë alumini vetë. Tregtarët shpesh na ofrojnë procesin e ndërtimit të panelit të përbërë nga alumini, materiali bazë i rekomanduar është kryesisht bordi me densitet të lartë, bordi i përpunimit të drurit etj. Në fakt, ky lloj materiali në përdorim të jashtëm, jeta e tij e shërbimit është shumë e brishtë, pas erës, diellit, shiut, sigurisht që do të prodhojë deformim. Meqenëse materialet bazë janë të deformuara, atëherë si shtresa sipërfaqësore e panelit të përbërë nga alumini nuk ka asnjë arsye për deformim? Mund të shihet se materiali bazë ideal në natyrë duhet të jetë pas trajtimit me kënd çeliku rezistent ndaj ndryshkut, tub çeliku katror i nyjtur në skelet është më i mirë. Nëse kushtet lejojnë, përdorimi i profileve të aluminit si skelet është më ideal.

Ky lloj i materialeve metalike të bëra nga skeleti, kostoja e tij nuk është shumë më e lartë se keel druri, bordi me densitet të lartë, mund të sigurojë me të vërtetë cilësinë e projektit.4. Ngjitësja e paneleve plastike prej alumini me kujdes:

Kur panelet e përbëra prej alumini dekorohen në sipërfaqen e ndërtesës, në përgjithësi ka një hendek me një gjerësi të caktuar midis paneleve. Për hir të nevojave estetike, në përgjithësi duhet të plotësoni boshllëkun me izolues të zi. Për të kursyer kohë, disa konstruktorë nuk përdorin shirit letre për të siguruar rregullsinë dhe rregullat e ngjitjes, por përdorin filmin mbrojtës në sipërfaqen e panelit të përbërë nga alumini si zëvendësues. Ndërsa paneli i përbërë nga alumini pritet, filmi mbrojtës do të prodhojë shkallë të ndryshme të situatës së grisjes, kështu që përdorni atë si një zëvendësues për shiritin mbrojtës, është e pamundur të pastroni mjeshtërisht dhe me rregull shtresën e ngjitësit. 
Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip