Производители на алуминиумски композитни панели & Добавувачи во Кина од 2002 година - Henglicai ACP

Јазик

Метод за инсталација на алуминиумски пластични панели

2022/04/28

Hlcaluminium -Алуминиумски композитни панели производители

Метод на инсталација на алуминиумски пластични панели: Процес на градежништво Процес на градежништво Стандарден производи за заштита на производи за заштита на производи за заштита на градежништво

1. Процес на процеси

Bouncingид за трескање → Змеј за вештина змеј → Инсталирајте го шефот на змејот → Инсталирајте го хитин → антикорозивен третман →

Инсталирајте ја таблата на капакот → Инсталирајте ја лентата за притисок

2. Процес на работа

(1) куршум

Хоризонталната линија и вертикалната вертикална линија се појавуваат на подлогата за да ја контролираат позицијата на инсталацијата на партиција на кели, исправноста и точката на фиксирање на решетката.

(2) Инсталирање на keelидна кил:

1) Поправете го горниот дел од линијата за бомби по горниот дел и копнената кели, а келите што се предаваат во секоја од нив треба да бидат исправени. Растојанието помеѓу фиксната точка не треба да биде поголемо од 1 метар.

Помеѓу граничната keel и матрицата, лентата за запечатување треба да се инсталира според барањата за дизајн.

2) Копчињата што може да се користат на вратите и прозорците или специјалните јазли, а инсталацијата треба да ги исполни барањата за дизајн.

(3) Инсталирање на парче Jiиу

Кога ќе се инсталира површината на деветте сплит, кога е потребно маслото и глазурата, треба да се поплочи со рамен, и треба да биде цврсто поставена. Не смее да има брчки, пукнатини и пори.

Деветте распрскувачи се фиксирани со директни нокти. Ако е фиксирано со нокти, растојанието од ноктите е 80-150мм, капачето за нокти треба да се срамни и да се закова на површината на плочата 0,5-1мм; Кога деветте треви се насликани со облоги како што се масло за чистење, дрвото од дрво и бојата на соседната чинија треба да бидат приближни. Барање материјали како што се звучна изолација, изолација, спречување на пожар и други материјали; генерално користете стаклен памук или 30-100мм карпести волна плочи за звучна изолација и третман на пожар; За третман на изолација од 50 до 100мм се користат за третман на изолација.

Затворете го панелот за насловната страница.

Кога wallидот е украсен со девет сплит, аголот на јанг треба да се користи како агол; Цврстата влакна плоча е натопена во вода, а се инсталира по природна сенка.

Кога деветте распрскувачи се фиксирани со дрвена лента под притисок, растојанието од ноктите не треба да биде поголемо од 200мм.

Кога го користите деветте сплит како покритие, треба да ги исполни релевантните одредби од спречувањето на пожарот. Во просторија со голема влажност, деветте избрани кои не се водоотпорни нема да се користат.

Кога на wallидот е инсталиран девет сплит, аголот треба да се направи на аголот за да се спречи аголот на таблата и да се зголеми декорацијата.

(4) Воспоставување на алуминиумски пластични панели

Алуминиум -пластичната плоча користи единечна алуминиум -пластична плоча. Според барањата за дизајн, тој е пресечен во потребната форма. Лепак однапред се залепи на дното на запечатувањето, а соодветниот гумен цвест може да се остави според барањата за дизајн.

Стандард за квалитет

1. Проект за главна контрола

(1) Материјалот, разновидноста, спецификациите и стиловите на скелетот дрво и покриената плоча треба да ги исполнат барањата за дизајн и спецификациите на градежништвото.

(2) Дрвениот скелет мора да биде цврсто инсталиран, без лабава, а позицијата е точна.

(3) Нема дефекти како што се заминување, искривување, пукање, недостаток на агли, итн., А инсталацијата мора да биде цврста.

2. Основни артикли

(1) Дрвениот скелет треба да биде исправен, без свиткување, деформација и разделување.

(2) Површината на таблата на капакот треба да биде исправена, чиста, без загадување, коноп и печатење на чекан. Бојата треба да биде иста.

Заштита на готови производи

1. При инсталирање на дрвениот скелет и покритие на wallидот, обрнете внимание на заштита на разни цевководи во таванот и шипка на вриење на дрвениот скелет.

2. Вратите и прозорците што се инсталирани на градилиштето треба да обрнат внимание на заштитата и да спречат оштетување.

3. Материјалите за скелети со шарени дрва, особено материјалите за покривање на панелот, треба да се управуваат правилно во процесот на внесување, складирање и употреба, така што тој не се деформира, не -месечина, оштетување и загадување.

Квалитетен рекорд

1. Материјалите имаат извештај за сертификат и инспекција на животната средина.

2. Инженерското прифаќање треба да има информации за проценка на квалитетот.

Суштина

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.
Испратете го вашето барање
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски