VR

fletë metalike ACP seria ka ngjyra metalike. Ka një përfundim të shkëlqyeshëm me shkëlqim dhe vlerë të lartë estetike. Panelet e përbëra metalike prej alumini janë të njohura në treg dhe përdoren gjerësisht në arkitekturën moderne sepse janë plot modernitet.HLCFurnizuesi dhe prodhuesi i fletëve ACP ofron një zgjedhje të paneleve të përbëra metalike prej alumini, të tilla si fletë ACP argjendi, fletë ACP ari, fletë ACP ari rozë, fletë ACP argjendi e zezë dhe ngjyra shampanjë, blu, jeshile dhe ngjyra të tjera të fletëve ACP, një gamë e paparë ngjyrash dhe shkëlqimi , dhe një pamje metalike bindëse. Panelet e përbëra metalike prej alumini përfundojnë duke përdorur një proces unik të veshjes me rul që siguron një përfundim të qetë dhe të njëtrajtshëm pa brinjë.  


Panel metalik i përbërë prej alumini është një lloj paneli i përbërë nga plastika alumini që ka një pamje metalike ose metalike në sipërfaqen e saj. Është një material ndërtimi popullor që kombinon tërheqjen estetike të metalit me shkathtësinë dhe funksionalitetin e paneleve të përbëra. Panelet e përbëra metalike prej alumini përdoren gjerësisht në aplikime të ndryshme arkitekturore dhe dizajnuese, duke shtuar një pamje moderne dhe elegante ndërtesave dhe strukturave.


Disa çelësaveçoritë e panelit të përbërë metalik prej alumini përfshijnë:


1.Pamje metalike: Paneli i përbërë metalik prej alumini zakonisht përmban një sipërfaqe reflektuese ose me shkëlqim që i ngjan pamjes së metalit, duke i shtuar ndërtesave një pamje të hijshme dhe moderne.


2.Peshë e lehtë: Ashtu si panelet e tjera të përbëra prej alumini, panelet metalike të përbëra prej alumini janë të lehta, duke i bërë ato të lehta për t'u trajtuar, transportuar dhe instaluar.


3.Qëndrueshmëria: Panelet e përbëra metalike prej alumini janë bërë me materiale të cilësisë së lartë që ofrojnë rezistencë të shkëlqyer ndaj konsumit, klimës, rrezatimit UV dhe korrozionit, duke siguruar performancë dhe pamje afatgjatë.


4.Shkathtësi: Panelet e përbëra prej alumini metalik mund të priten, përkulen, shpohen dhe përpunohen lehtësisht për të përmbushur kërkesat e ndryshme të projektimit, duke lejuar aplikime kreative dhe të personalizuara.


5.Mirëmbajtje e lehtë: Panelet metalike të përbëra prej alumini janë të lehta për t'u pastruar dhe mirëmbajtur, duke kërkuar mirëmbajtje minimale për të ruajtur pamjen dhe performancën e tyre.


6.Rezistenca ndaj zjarrit: Disa panele të përbëra metalike prej alumini mund të kenë gjithashtu veti të rezistencës ndaj zjarrit, duke respektuar rregullat përkatëse të ndërtimit dhe duke rritur sigurinë.


7.Gama e gjerë e aplikacioneve: Panelet e përbëra metalike prej alumini janë të përshtatshme për një gamë të gjerë aplikimesh, duke përfshirë veshjen e jashtme, dekorimin e brendshëm, sinjalistikën, muret ndarëse, tavanet dhe më shumë.


Panelet metalike të përbëra prej alumini janëpërdoret zakonisht në ndërtesa tregtare, hotele, qendra tregtare, aeroporte dhe projekte të tjera arkitekturore moderne ku dëshirohet një pamje bashkëkohore dhe e sofistikuar. Ato ofrojnë një zgjidhje të qëndrueshme dhe të gjithanshme për krijimin e fasadave të ndërtesave, hapësirave të brendshme dhe sinjalistikës vizualisht tërheqëse dhe funksionale.


Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip