VR

Fletë ACP me shkëlqim seria e paneleve të aluminit ACP ka një shkëlqim më të lartë se ACP normale, duke dhënë një pamje vizuale më të ndritshme. Ne mund t'ju ofrojmë një përzgjedhje të gjerë ngjyrash nga të cilat mund të zgjidhni.
Aktualisht,panel i përbërë prej alumini me shkëlqim të lartë është njohur dhe miratuar gjerësisht nga tregu. Paneli i përbërë prej alumini me shkëlqim të lartë mund të krahasohet pa dyshim me xhamin e pjekur dhe është superior ndaj xhamit të pjekur për sa i përket raportit të njësisë, efektit të pamjes, performancës së ndërtimit dhe transportit në distanca të gjata.Bojë alumini me shkëlqim të lartë e bëri ndërtesën një pamje të këndshme. Mirë se vini kontaktoni Hlcaluminiumfurnizuesit e fletëve të aluminit të lëmuar për kuotat!


Panel kompozit alumini me shkëlqim të lartë është një material paneli kompozit alumini-plastik me shkëlqim të lartë dhe efekt pasqyre në sipërfaqe. Zakonisht përbëhet nga dy shtresa panelesh alumini dhe një shtresë bërthamore plastike në mes. Shtresa e jashtme e pllakës së aluminit zakonisht trajtohet me një shtresë ose shtresë me shkëlqim të lartë për ta bërë sipërfaqen jashtëzakonisht me shkëlqim dhe të lëmuar. Shtresa e bërthamës plastike zakonisht përbëhet nga materiale të tilla si polietileni (PE) ose poliestër jo të djegshëm (FR) për të siguruar veti të forta mekanike dhe dimensione të qëndrueshme.


Panelet e përbëra prej alumini me shkëlqim të lartë kanë sa vijonkarakteristikat:


1.Shumë me shkëlqim: Sipërfaqja e panelit alumini-plastik me shkëlqim të lartë ka një shkallë të lartë shkëlqimi dhe efekt pasqyre, gjë që e bën atë të reflektojë dritë të ndritshme nën dritë, duke treguar një pamje të nivelit të lartë dhe luksoze.


2.Efekt i shkëlqyer dekorativ: Sipërfaqja e panelit të aluminit-plastikës me shkëlqim të lartë është e lëmuar dhe e qëndrueshme, dhe ngjyra është e ndritshme dhe e plotë. Është i përshtatshëm për një sërë aplikacionesh dekorative me kërkesë të lartë dhe mund të krijojë një efekt vizual unik.


3.Rezistencë e mirë ndaj motit: Sipërfaqja e paneleve alumini-plastikë me shkëlqim të lartë zakonisht trajtohet me veshje ose veshje me cilësi të lartë, e cila ka rezistencë të shkëlqyer ndaj motit dhe rezistencë ndaj njollave dhe mund të ruajë një pamje të ndritshme për një kohë të gjatë.


4.Përpunim i lehtë: Panelet e aluminit-plastikës me shkëlqim të lartë mund të përpunohen me prerje, lakim, shpim, bashkim, etj., gjë që është e përshtatshme për të përmbushur nevojat e ndryshme të projektimit dhe ndërtimit.


5.Peshë e lehtë: Krahasuar me materialet tradicionale të dekorimit të ndërtesave, panelet e aluminit-plastikës me shkëlqim të lartë janë më të lehta në peshë, gjë që ndihmon në uljen e peshës së ndërtesave dhe thjeshtimin e procesit të ndërtimit.


6.Mbrojtjen e mjedisit: Panelet alumini-plastikë me shkëlqim të lartë janë bërë nga materiale alumini dhe plastike miqësore me mjedisin, të cilat plotësojnë standardet kombëtare dhe ndërkombëtare të mbrojtjes së mjedisit dhe janë të padëmshme për njerëzit dhe mjedisin.


Panelet alumini-plastike me shkëlqim të lartë janëpërdoret gjerësisht në ndërtimi i mureve të perdes, dekorimi i brendshëm, prodhimi i tabelave, dekorimi i shtëpisë dhe fusha të tjera. Ato mund të përdoren në aplikime të ndryshme si mure, tavane, ndarje dhe paketim kolonash për të ofruar dekorim të jashtëm me shkëlqim të lartë dhe luksoz për ndërtesat. Efekti. Efekti i tij unik i shkëlqimit e bën atë një zgjedhje materiale popullore për dekorimin arkitekturor të nivelit të lartë.

Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip