VR

Xham i përbërë prej alumini i krehurl është bërë nga paneli aliazh alumini me një sipërfaqe të krehur, duke përjashtuar arin dhe argjendin e zakonshëm, si paneli i përbërë prej alumini argjendi i krehur dhe paneli i përbërë prej alumini i krehur me bakër. FDHfletë e përbërë prej alumini të krehur gjithashtu ka ngjyra më të plota për të sjellë një përvojë vizuale të ndryshme. E lehtë, me ngjyrë të pasur, pa zbehje, rezistencë ndaj motit, rezistencë ndaj korrozionit, rezistencë ndaj zjarrit, rezistencë ndaj lagështirës, ​​izolim i zërit dhe nxehtësisë, i lehtë për t'u pastruar dhe instaluar. 


Paneli i përbërë nga alumini i krehur, i njohur gjithashtu si ACP i krehur ose material i përbërë prej alumini të krehur, është një lloj materiali dekorativ ndërtimi që përmban një strukturë të krehur në sipërfaqen e tij. Zakonisht përbëhet nga dy shtresa fletësh alumini dhe një shtresë bërthamore plastike në mes.


Tekstura e krehur në sipërfaqen e panelit të përbërë nga alumini arrihet përmes një procesi mekanik ose kimik që krijon linja ose modele të imta paralele që i ngjajnë pamjes së metalit të krehur, si alumini i krehur ose çelik inox i krehur. Ky përfundim i krehur i jep panelit një pamje unike dhe moderne, duke e bërë atë të popullarizuar për aplikime të ndryshme të brendshme dhe të jashtme.


Disakarakteristikat kryesore e panelit të përbërë prej alumini të krehur përfshijnë:


1.Apel estetik: Tekstura e krehur shton një prekje të sofistikimit dhe elegancës në ndërtesa ose hapësira të brendshme, duke e bërë atë një zgjedhje popullore për dizajnet arkitekturore moderne.


2.Qëndrueshmëria: Shtresat e jashtme të aluminit ofrojnë rezistencë të shkëlqyer ndaj motit, korrozionit dhe rrezatimit UV, duke siguruar performancë afatgjatë dhe mirëmbajtje minimale.


3.Peshë e lehtë: Paneli i përbërë nga alumini i krehur është i lehtë në krahasim me materialet tradicionale metalike, duke e bërë më të lehtë trajtimin dhe instalimin dhe duke reduktuar peshën e përgjithshme të ndërtesës.


4.Shkathtësi: Paneli i përbërë nga alumini i krehur mund të pritet, përkulet, shpohet dhe fabrikohet lehtësisht për t'iu përshtatur kërkesave të ndryshme të projektimit, duke lejuar aplikime kreative dhe të personalizuara.


5.Rezistenca ndaj zjarrit: Panelet e përbëra prej alumini të krehur me cilësi të lartë shpesh vijnë me veti rezistente ndaj zjarrit, duke përmbushur kërkesat përkatëse të kodit të ndërtimit dhe duke rritur sigurinë.


6.Mirëmbajtje e lehtë: Përfundimi i krehur është zakonisht rezistent ndaj gjurmëve të gishtërinjve, njollave dhe njollave, duke e bërë panelin të lehtë për t'u pastruar dhe mirëmbajtur.


Paneli i përbërë nga alumini i krehur ështëpërdoret zakonisht në Veshja e brendshme dhe e jashtme e mureve, sinjalistika, kutitë e sinjalistikës, mbulesat e kolonave, mobiljet dhe aplikacione të tjera dekorative ku dëshirohet një pamje e hijshme, moderne dhe me teksturë. Struktura e saj unike e krehur shton një prekje të sofistikimit dhe stilit në dizajnet arkitekturore, duke e bërë atë një zgjedhje popullore në projektet moderne të ndërtesave dhe të dizajnit të brendshëm.

Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip