loading
VR

Fletë huall alumini është një material i lehtë dhe i gjithanshëm që përdoret zakonisht në industrinë e hapësirës ajrore, detare dhe të ndërtimit. Ai përbëhet nga një seri qelizash gjashtëkëndore të bëra nga fletë të holla alumini që janë të lidhura së bashku për të krijuar një strukturë tepër të fortë dhe të qëndrueshme. Këto qeliza ofrojnë një raport të lartë forcë-peshë, duke e bërë atë ideale për aplikime ku reduktimi i peshës është kritik pa sakrifikuar integritetin strukturor. Fleta e huallit të aluminit'Dizajni unik ofron gjithashtu veti të shkëlqyera izolimi termik duke ruajtur ngurtësi dhe rrafshueshmëri të jashtëzakonshme. Kjo veçori e bën atë të përshtatshëm për përdorim në dizajne të ndryshme arkitekturore si panele muri, pllaka tavani ose sisteme dyshemeje për shkak të aftësive të tij kundër zjarrit. Për më tepër, ky material mund të pritet lehtësisht në forma dhe madhësi të ndryshme duke përdorur mjete standarde prerëse si sharra ose avionë uji me prodhim minimal të mbetjeve gjatë procesit, gjë që përkthehet në kursime të konsiderueshme të kostos për bizneset që e përdorin atë. Në HenglicaiFurnizuesit e paneleve të huallit të aluminit, ne jemi të specializuar në ofrimin e fletëve të huallit të aluminit me cilësi të lartë për projekte të ndryshme tregtare që kërkojnë integritet strukturor pa kompromentuar estetikën ose funksionalitetin.


Specifikimet e panelit të huallit të aluminit

A) Trashësia totale: 6mm-200mm

B) Trashësia e aluminit: 0.3mm-2mm

C) Gjerësia: 300mm-2000mm;Gjatësia:200mm-55000mm

D) Madhësia speciale është e disponueshme sipas nevojës.

E) Mbarimi i sipërfaqes: I disponueshëm me lloje të ndryshme ngjyrash në veshje PVDF ose PE.

Finizim i veçantë: pamje graniti ose druri, furçë argjendi/ari, pasqyrë, kameleon. Ngjyrat e personalizuara janë në dispozicion sipas kërkesës


Aplikimet e panelit të huallit të aluminit

A) Veshja e murit të fasadës ose perdes

B) Dekorimi i murit të brendshëm, tavanit, panelit ndarës

C) Materiale mobiljesh, si tavolina, dyer

D) Dekorimi i bykut dhe varkave

E) Dyert dhe kapakët e avionëve

F) Shasia e makinave garash dhe trupi i kamionit


Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip