VR

Sipërfaqja efletë alumini me pasqyrë seria përbëhet nga lëkurë alumini të përpunuar si një pasqyrë, dhe ana e pasme përbëhet nga lëkura alumini rezistente ndaj korrozionit, meveshja e pasqyrës në mur efekt, por materiali është shumë i lehtë, jo i lehtë për t'u thyer, me forcë të lartë. Për shkak të kësajpërfundimi i pasqyrës së aluminit performancën e kësaj fletë pasqyre alumini, perdoret gjithnje e me shume ne arredimin e brendshem, vecanerisht ne tavane, kuzhina, pajisje elektrike shtepiake, mobilje etj. Mos ngurroni te kontaktoni HLCALUMINIUM perFinimi pasqyre cmimi i fletes se aluminit.


Paneli i përbërë nga alumini me përfundime pasqyre është një material i përbërë paneli alumini-plastik i përfunduar me pasqyrë, zakonisht i përbërë nga dy shtresa panelesh alumini dhe një shtresë bërthamore plastike në mes. Shtresa e jashtme e pllakës së aluminit është trajtuar posaçërisht për të bërë që sipërfaqja të ketë një efekt të lartë pasqyre, me aftësi të fortë reflektimi, të ngjashme me efektin e një pasqyre.


Panelet pasqyre alumini-plastike kanë si më poshtëkarakteristikat:


1.Efekt i lartë pasqyre: Sipërfaqja e panelit alumini-plastik të pasqyrës është e lëmuar dhe konsistente, duke shfaqur një efekt pasqyre shumë me shkëlqim dhe reflektues, i cili mund të pasqyrojë një imazh të qartë.


2.Efekt i shkëlqyer dekorativ: Panelet pasqyre alumini-plastike janë shumë dekorative, të cilat mund të sjellin një ndjenjë unike të modernitetit dhe modës në ndërtesa ose dekorime të brendshme, duke krijuar një atmosferë të nivelit të lartë dhe luksoze.


3.Lehtë për t'u pastruar: Sipërfaqja e panelit alumini-plastik të pasqyrës është e lëmuar dhe e sheshtë, nuk grumbullohet lehtë pluhur dhe njolla, e lehtë për t'u pastruar dhe mirëmbajtur dhe për ta mbajtur pamjen të ndritshme dhe të pastër.


4.Peshë e lehtë: Krahasuar me materialet tradicionale të dekorimit të ndërtesave, paneli i përbërë nga alumini me pasqyrë ka një peshë më të lehtë, gjë që ndihmon në uljen e peshës së ndërtesës dhe thjeshtimin e procesit të ndërtimit.


5.Përpunim i lehtë: Panelet pasqyre alumini-plastike mund të përpunohen me prerje, lakim, shpim, bashkim, etj., gjë që është e përshtatshme për të përmbushur kërkesat e ndryshme të projektimit dhe ndërtimit.


6.Mbrojtjen e mjedisit: Panelet pasqyre alumini-plastike janë bërë nga materiale alumini dhe plastike miqësore me mjedisin, të cilat plotësojnë standardet kombëtare dhe ndërkombëtare të mbrojtjes së mjedisit dhe janë të padëmshme për njerëzit dhe mjedisin.


Panelet e përbëra nga alumini pasqyrë janëpërdoret gjerësisht në ndërtimi i mureve të perdes, dekorimi i brendshëm, prodhimi i tabelave, dekorimi i shtëpisë dhe fusha të tjera. Ato mund të përdoren në aplikime të ndryshme si mure, tavane, ndarje, paketim kolonash, etj., duke ofruar dekorime moderne me shkëlqim të lartë për ndërtesat. Efekti. Efekti i tij unik i pasqyrës ka tërhequr shumë vëmendje dhe aplikim në modë dhe në dekorimin arkitekturor modern.

Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip