loading
VR

NjëTabela e shenjave ACP, i njohur edhe si njëtabela e sinjalistikës acp, është një material i njohur sinjalistikë që përdoret në industrinë e reklamave dhe ndërtimit. Ai përbëhet nga dy fletë të holla alumini që janë të lidhura me një bërthamë jo alumini. Kjo strukturë unike ofron qëndrueshmëri dhe fleksibilitet të shkëlqyer për aplikime të ndryshme si p.shtabela të jashtme, tabela të brendshme, veshje muresh dhe fasadat e dyqaneve. Materiali'Natyra e lehtë e bën të lehtë instalimin dhe trajtimin gjatë transportit pa kompromentuar qëndrueshmërinë e tij. Për më tepër, tabelat e shenjave ACP mund të personalizohen me ngjyra, dizajne, tekstura ose përfundime të ndryshme të cilat ofrojnë mundësi të pakufizuara krijuese për bizneset që kërkojnë të rrisin identitetin e markës së tyre përmes zgjidhjeve të sinjalizimit vizualisht të mrekullueshëm. Rezistenca e tij ndaj agjentëve atmosferikë si rrezet UV dhe lagështia siguron jetëgjatësi ndërsa ruan pamjen e saj të gjallë me kalimin e kohës e bën atë një opsion investimi me kosto efektive për pronarët e bizneseve që duan vlerë afatgjatë nga materialet e tyre të sinjalistikës.


Prodhuesit e bordit të shenjave Henglicai acpofrojnë shërbimin e projektimit dhe prodhimit. Pllaka jonë e tabelave të paneleve të përbërë nga alumini mund të përdoret drejtpërdrejt për printim në ekran, printim dixhital me shtrat të sheshtë, lyerje dhe laminim, dhe është i lehtë për t'u prerë, shkurtuar dhe shpuar për të përmbushur një gamë të gjerë nevojash krijuese, ndërsa reklamimi i Aliplast është shumë i përpunueshëm dhe mund të të fiksohet lehtësisht në forma të ndryshme të veshjes, duke përfshirë forma të shumta, kënde, kthesa dhe rreze të prera, kthesa, palosje, nyje, saldime, bashkime buzësh dhe mbyllje.  


Tabela e shenjave ACP i referohet një bordi të shenjave që është bërë duke përdorur panele të përbëra alumini (ACP). Panelet e përbëra prej alumini janë një material ndërtimi popullor që përbëhet nga dy shtresa fletësh alumini të lidhura me një material bazë, zakonisht prej polietileni (PE) ose polimer të mbushur me minerale. Tabelat e shenjave ACP përdoren zakonisht për një gamë të gjerë aplikimesh sinjalistike, duke përfshirë tabelat e jashtme, shenjat e brendshme, shenjat e gjetjes së rrugës, shenjat reklamuese, tabelat e dyqaneve dhe më shumë. Ato ofrojnë një opsion të qëndrueshëm, të gjithanshëm dhe tërheqës vizualisht për krijimin e zgjidhjeve efektive të sinjalistikës. Tabelat e shenjave ACP ofrojnë disa avantazhe për aplikimet e sinjalistikës, duke përfshirë:


1. Shkathtësia: Tabelat e shenjave ACP mund të priten lehtësisht, t'i jepen formë dhe të shpohen për të krijuar dizajne me porosi të sinjalistikës. Ato mund të përdoren për lloje të ndryshme tabelash, të tilla si tabela të jashtme, tabela të brendshme, shenja drejtimi etj.


2. Qëndrueshmëria: Pllakat e shenjave ACP janë bërë me materiale të cilësisë së lartë që ofrojnë rezistencë të shkëlqyer ndaj konsumit, klimës, rrezatimit UV dhe korrozionit. Kjo i bën ato të përshtatshme për përdorim afatgjatë në natyrë dhe janë më pak të prirur ndaj zbehjes, deformimit ose plasaritjes në krahasim me materialet e tjera.


3.Light: Tabelat e shenjave ACP janë të lehta, duke i bërë ato të lehta për t'u trajtuar, transportuar dhe instaluar. Kjo i bën ato një zgjedhje popullore për aplikimet e sinjalistikës ku pesha është një konsideratë, të tilla si tabela të mëdha në natyrë ose tabela që duhet të montohen në strukturat ekzistuese.


4. Tërheqja estetike: Pllakat e shenjave ACP mund të kenë një pamje të hijshme dhe moderne për shkak të përfundimit të lëmuar të sipërfaqes dhe disponueshmërisë së ngjyrave dhe përfundimeve të ndryshme, duke përfshirë ato metalike, të krehura, kokrriza druri dhe më shumë. Kjo lejon dizajne kreative dhe tërheqëse të shenjave.


5. Rezistenca ndaj motit: Pllakat e shenjave ACP kanë veti të mira rezistente ndaj motit, në gjendje të përballojnë ekspozimin ndaj kushteve të vështira të motit, rrezatimit UV dhe lagështisë pa humbur pamjen ose performancën e tyre.


6. Mirëmbajtje e lehtë: Tabelat e shenjave ACP janë të lehta për t'u pastruar dhe mirëmbajtur, zakonisht kërkojnë vetëm metoda themelore pastrimi për t'i mbajtur ato të duken të freskëta dhe të gjalla.


7. Me kosto efektive: tabelat e shenjave ACP janë përgjithësisht me kosto efektive në krahasim me materialet e tjera të sinjalistikës, duke ofruar një zgjidhje të qëndrueshme dhe tërheqëse vizualisht me një çmim të arsyeshëm.

Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip