VR

Fletë ACP prej druri osePanel kompozit alumini me kokrra druri është e shkëlqyeshme për ato projekte panele alumini që duken si druri. Përfundimi i drurit të panelit të përbërë prej alumini ka ngjyrë të pasur dhe efekt të strukturës së sipërfaqes së kokrrizave të drurit me imitim realist, modeli i kokrrizave të drurit është i pasur dhe i qartë. Performanca e jashtëzakonshme e mos zbehjes, plasaritjes dhe rënies nën rrezet e diellit për një kohë të gjatë. Me panel druri kompozit alumini'Struktura unike molekulare, shkalla e transmetimit UV të dritës së diellit është vetëm një e mijëta, gjë që e bën rezistencën kundër plakjes dhe motit të produktit shumë më tepër se çdo produkt tjetër spërkatës. Përdorni fletë druri acp për të përpunuar dhe dekoruar sipërfaqen e profileve të ndryshme të aluminit dhe materialeve të tjera metalike, në mënyrë që të realizoni koncepte të reja dizajni.  


Panel i përbërë prej alumini me grurë druri, i njohur edhe siteksturë druri ACP ose materiali i përbërë prej alumini me kokrra druri, është një lloj materiali dekorativ ndërtimi që përsërit pamjen e drurit natyror. Përbëhet nga dy shtresa fletësh alumini dhe një polietileni (PE) ose rezistente ndaj zjarrit (FR) shtresa kryesore në mes.


Sipërfaqja e panelit të përbërë prej alumini me kokrra druri është e veshur me një model kokrriza druri me rezolucion të lartë duke përdorur teknologji të avancuar të veshjes, duke i dhënë asaj një pamje realiste si druri. Paneli ruan estetikën vizuale të drurit, por ofron avantazhet e të qenit më i qëndrueshëm, rezistent ndaj lagështirës dhe me pak mirëmbajtje në krahasim me drurin natyral.


Disa çelësaveçoritë e panelit të përbërë prej alumini me grurë druri përfshijnë:


1.Pamje realiste e kokrrave të drurit: Modelet e kokrrave të drurit me rezolucion të lartë të veshura në sipërfaqen e panelit i japin asaj një pamje natyrale dhe autentike si druri, duke përsëritur ngrohtësinë dhe bukurinë e drurit natyror.


2.E qëndrueshme: Paneli i përbërë nga alumini me grurë druri është më i qëndrueshëm dhe rezistent ndaj lagështirës se druri natyral, duke e bërë atë të përshtatshëm për aplikime të jashtme ku druri mund të jetë i ndjeshëm ndaj kalbjes, kalbjes ose infektimit nga insektet.


3.Peshë e lehtë: Paneli i përbërë nga alumini me kokrra druri është shumë më i lehtë se druri natyral, duke e bërë më të lehtë përpunimin dhe instalimin dhe duke reduktuar ngarkesën në strukturën e ndërtesës.


4.Me kosto efektive: Paneli i përbërë nga alumini me kokrra druri është përgjithësisht më i përballueshëm se druri natyral, duke e bërë atë një alternativë me kosto efektive për të arritur një pamje të ngjashme me drurin në aplikimet e brendshme dhe të jashtme.


5.Shkathtësi: Paneli i përbërë nga alumini me kokrra druri mund të pritet, përkulet, shpohet dhe fabrikohet lehtësisht për t'iu përshtatur kërkesave të ndryshme të projektimit, duke lejuar aplikime kreative dhe të personalizuara.


6.Me mirëmbajtje të ulët: Ndryshe nga druri natyral, paneli i përbërë prej alumini me kokrra druri nuk kërkon lyerje, ngjyrosje ose mbyllje dhe është rezistent ndaj deformimit, plasaritjes dhe zbehjes, duke e bërë atë me mirëmbajtje të ulët dhe jetëgjatë.


7.Rezistenca ndaj zjarrit: Panelet e përbëra prej alumini me kokrra druri me cilësi të lartë shpesh vijnë me veti rezistente ndaj zjarrit, duke përmbushur kërkesat përkatëse të kodit të ndërtimit dhe duke rritur sigurinë.


Paneli i përbërë prej alumini me grurë druri ështëpërdoret zakonisht në Veshja e mureve të brendshme dhe të jashtme, tavanet, fasadat, mobiljet dhe aplikime të tjera dekorative ku dëshirohet bukuria natyrore e drurit, por me avantazhet e shtuara të qëndrueshmërisë, rezistencës ndaj lagështirës dhe mirëmbajtjes së ulët. Ai ofron një alternativë me kosto efektive dhe të lehtë ndaj drurit natyror, duke ruajtur pamjen e tij realiste, duke e bërë atë një zgjedhje popullore në projektet arkitekturore dhe të dizajnit të brendshëm.

Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip