Probleme të zakonshme në prodhimin e paneleve të përbëra hiperbolike të aluminit

2023/03/02

HLCALUMINIProdhuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Autori?: HLCALUMINUM?–?Prodhuesit dhe furnizuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Në jetë, ne shpesh shohim të gjitha llojet e fasetave të aluminit. Forma e fasetave të aluminit gjithashtu ka ndryshime të ndryshme sipas nevojave të njerëzve dhe ato vazhdimisht po përmirësohen dhe transformohen. Pra, në vijim, le të kuptojmë shkurtimisht problemet e zakonshme në prodhimi i fletëve hiperbolike të aluminit. Gjithnjë e më shumë furnizues shfaqen në jetën tonë, ndaj duhet të bëjmë disa zgjedhje të kujdesshme kur zgjedhim. Produktet e kompanisë sonë kanë një reputacion të mirë në treg. Kur zgjedhim Mos harroni të mësoni më shumë rreth nesh. Problemi i parë është se palosja e pllakës së aluminit me lakim të dyfishtë do të hasë në thyerje, veçanërisht kur grushtohen disa pllaka të ndërlikuara në formë të veçantë.

Arsyeja për këtë fenomen mund të jetë se pozicioni i vrimës së shpimit nuk kapet saktësisht ose vendosja e shkallës së shpimit është relativisht e paarsyeshme dhe dizajni i pllakës hiperbolike të aluminit nuk është mjaft i kujdesshëm. Ose procesi i përpunimit është shumë i përafërt dhe makina nuk është mjaft e saktë. Problemi i dytë është dukuria e nxirjes së pllakave hiperbolike të aluminit, kjo për shkak të temperaturës së lartë që krijohet kur pllakat e aluminit janë në kontakt me njëra-tjetrën, duke rezultuar në nxirje.

Zgjidhjet kryesore janë si më poshtë: heqja e filmit të oksidit, elektroliza, ngjyrosja, kurimi, etj., përmes trajtimit, ngjyra e vrimës së shpimit bëhet e qëndrueshme. Përparësitë e pllakës hiperbolike të aluminit: 1. Sipërfaqja e madhe e pllakës, rrafshimi i lartë, forca e lartë, pesha e lehtë, efekti i mirë i thithjes së zërit, parandalimi i zjarrit dhe i papërshkueshëm nga uji. Për shkak të shtresës së ajrit midis paneleve, ajo ndahet në vrima të mbyllura nga huall mjalti. bërthama, nxehtësia dhe nxehtësia Përhapja e valëve të zërit është shumë e kufizuar.Krahasuar me materialet e tjera dekorative, panelet me huall alumini-alumini kanë veti më të mira termoizoluese dhe izoluese të zërit. 2. Lehtë për t'u instaluar Çdo dërrasë mund të çmontohet dhe zëvendësohet në mënyrë të pavarur, e cila mund të realizojë pllaka në shkallë të gjerë. Materiali bërthamë kontribuon në efektin termoizolues të hapësirës, ​​është i lehtë për t'u instaluar dhe mirëmbajtur dhe ka plasticitet të fortë.

Mund të aplikohet si në muret dhe tavanet e brendshme dhe të jashtme, dhe instalimi është i thjeshtë dhe i përshtatshëm, gjë që përshpejton shumë përparimin e ndërtimit. 3. Ekziston një gamë e gjerë ngjyrash dhe trajtimesh sipërfaqësore, aftësi të shkëlqyera përpunimi të personalizuara për të përmbushur nevojat individuale të klientëve, materiale me cilësi të lartë dhe teknologji të avancuar të përpunimit për të siguruar qëndrueshmërinë e produktit. Rimeso hiperbolike alumini,.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip