Kërkim dhe zhvillim i vazhdueshëm dhe inovacion i panelit të përbërë të aluminit_

2023/03/02

HLCALUMINIProdhuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Autori?: HLCALUMINUM?–?Prodhuesit dhe furnizuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Me zhvillimin e ekonomisë botërore, qeniet njerëzore kanë kërkesa gjithnjë e më të larta për funksionin, pamjen dhe stilin e projektimit të pasurive të paluajtshme dhe ndërtesave, dhe estetika dhe praktika e materialeve të dekorimit të ndërtesave dhe sipërfaqeve dekorative janë bërë më artificiale. Në dhjetë vitet e fundit, muret e brendshme dhe të jashtme të shumë ndërtesave janë dekoruar kryesisht me bojë, xhami, mermer dhe mure metalike. Megjithatë, këto materiale dekorative kanë defekte të shkallëve të ndryshme, të tilla si rezistenca e dobët ndaj motit të veshjeve, lehtësisht bien dhe zbehen; qelqi ka pak ngjyrë, transparencë të lartë dhe ndotje nga drita. Forma nuk mund të prodhohet; materialet e murit të perdes metalike janë bërë përdorur gjerësisht në dekorimin arkitektonik vitet e fundit, dhe janë materialet e zgjedhura për arkitektët dhe pronarët e ndërtimeve.

Në ndërtesat aktuale, dekorimet e projektuara nga shumë stilistë janë mjaft shumëngjyrëshe, të cilat nuk mund të realizohen me materiale gjatë procesit të ndërtimit, kështu që nuk mund të arrihet efekti ideal i pamjes, gjë që është për të ardhur keq. Bazuar në defektet në performancën dhe teknologjinë e materialeve të mësipërme, për të përmbushur nevojat e klientëve të tregut dhe për të vendosur veshje më të bukura dhe unike për ndërtesat, pas eksplorimit, kërkimit dhe zhvillimit dhe praktikës, ne zhvilluam me sukses prodhimin e Bojë fluorokarbone me teknologji spërkatjeje Sipërfaqe dekorative rimeso alumini me model guri. Pamja është në përputhje me ngjyrën e materialit natyror të mermerit dhe ngjyra mund të personalizohet për të përmbushur nevojat e ndryshme të tregut dhe për të arritur efektin ideal të dizajnit.

Dhe mori patentën kombëtare. Ky proces i ri kërkimi dhe zhvillimi mund të përgatisë veshje me spërkatje në pllaka alumini ose nënshtresa të tjera metalike, në mënyrë që sipërfaqja metalike të ketë performancën e ngjyrave të teksturës së gurit. Përgatitja e veshjeve Xu kryhet në mënyrën e spërkatjes konvencionale.Postoja e spërkatjes është transformuar shkencërisht, pajisja origjinale automatike e spërkatjes është ndërruar në një pajisje spërkatës me pikë dhe veshja PVDF (veshje organike me rrëshirë fluorokarbone KYNAR-500 si substancë formuese e filmit) është rregulluar. Raporti i ngjyrës, pas tre spërkatjeve dhe dy pjekjeve të astarit, shtresës së sipërme dhe llakut me pistoletë automatike kompjuterike, bojëra dhe modele me ngjyra të ndryshme piqen dhe kurohen në një temperaturë të lartë më shumë se 250 gradë për të formuar Uthull rrëshirë fluorokarbon 70% gur Ngjyra e modelit është muzg, e ngjitur në sipërfaqen metalike dhe ka një teksturë të fortë.

Trashësia e filmit të veshjes pas spërkatjes arrin 45UM. Ky rimeso alumini me model guri të veshur me spërkatje ka karakteristika që janë të pakrahasueshme me veshjet e zakonshme, të tilla si rezistenca e shkëlqyer ndaj motit dhe rezistenca ndaj rrezeve ultraviolet; ngjyra dhe shkëlqimi janë të qëndrueshme dhe të qëndrueshme, rezistenca ndaj acideve dhe alkaleve janë të shkëlqyera dhe mund t'i rezistojë provës së mjediseve të vështira. , ngjitje e mirë, rezistencë e lartë, rezistencë e fortë ndaj ndikimit, rezistencë ndaj temperaturës së lartë dhe parandalim zjarri.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip