Pllaka hiperbolike e aluminit ofron dizajn të larmishëm për format arkitekturore

2023/03/01

HLCALUMINIProdhuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Autori?: HLCALUMINUM?–?Prodhuesit dhe furnizuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Në industrinë e ndërtimit, skemat e projektimit arkitektonik, konceptet e projektimit dhe ndërtimi janë vazhdimisht në zhvillim. Muri i perdes së aluminit ka ndryshuar nga një panel i thjeshtë i vetëm i sheshtë ose panel me grushta në një zhvillim të larmishëm dhe të ndërlikuar. Në disa qytete të nivelit të dytë dhe të tretë në mua Vendi Ndërtesat mund të shihen kudo, dhe sipërfaqet e tyre kanë forma të parregullta. Sa më e parregullt dhe me formë forma arkitekturore sjell një sërë vështirësish në projektim, prodhim material dhe ndërtim. Pozicioni dhe këndi i fasadës së pllakës hiperbolike të aluminit në formë të veçantë po ndryshojnë vazhdimisht, veçanërisht matja e murit të jashtëm, e cila kërkon një stacion total për të vendosur me saktësi pikat e kontrollit për të siguruar saktësinë e instalimit të strukturës së çelikut. modeli i konstruksionit të çelikut matet struktura e çelikut Parametra specifikë si madhësia konstruktive, gjatësia, rrezja, pozicioni i shpimit etj.

Nxjerr dimensionet e përpunimit të të gjithë komponentëve sipas numrit të serisë për përpunim. Nxirrni të dhënat e pozicionimit të pikës së kontrollit dhe kryeni pozicionimin e pikës sipas pozicionit të pikës. Pasi të transportohet në vend, mund të instalohet shpejt sipas numrit.

Lidhja midis kolonës dhe strukturës kryesore është e parregullt, dhe është shumë e vështirë të matet, të përcaktohet dhe të lokalizohet hapësira. Për më tepër, ka shumë lloje materialesh të përdorura në projektin e murit të perdes në formë të veçantë. Madje i njëjti material ka një shumëllojshmëri të gjerë specifikimesh. Për shembull, pllakat e aluminit në formë të veçantë kërkojnë një sasi të caktuar. Madhësia është e personalizuar dhe madhësia, radiani dhe këndi i saj duhet të jenë konsistente, në mënyrë që efekti i përgjithshëm i përputhjes të mund të paraqesë një ndjenjë natyrale të vijës dhe butësi. Rimeso hiperbolike alumini,.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip