Arsyet për çmimin e lartë të paneleve të përbëra hiperbolike të aluminit

2023/03/01

HLCALUMINIProdhuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Autori?: HLCALUMINUM?–?Prodhuesit dhe furnizuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Fasetat hiperbolike të aluminit bazohen në të njëjtën pikë dhe rrezet në drejtime të ndryshme kanë forma të lakuara.Zakonisht ngatërrojmë disa pllaka të thjeshta të lakuara me fasetat hiperbolike të aluminit. Nëse një prodhues thotë se mund të furnizojë brenda 7 ditëve, ju lutemi mos e besoni. Nëse rimesoja konvencionale e aluminit është rreth 200, është normale që çmimi i rimesos hiperbolike të aluminit me të njëjtën trashësi dhe bojë të jetë midis 450 dhe 800.

Funksionimi i rimesove hiperbolike të aluminit në treg po bëhet gjithnjë e më i aftë.Ndërtesat jokonvencionale të shoqëruara me rimeso hiperbolike alumini i japin vërtet shumë ngjyra ndërtesës. Në industrinë e rimesove të aluminit, shumë kompani të rimesove të aluminit dëshirojnë ta bëjnë këtë nëse ndeshen me porosi të tilla si fasetat hiperbolike të aluminit me fluorokarbon, por mund të mos jenë në gjendje t'i përpunojnë mirë për shkak të teknologjisë, makinerive, pajisjeve dhe dizajnit të dobët. Dy janë vështirësitë kryesore në përpunimin e fasetave hiperbolike të aluminit fluorokarbon, njëra është vështirësia e llamarinës gjatë prodhimit dhe tjetra vështirësia e lyerjes.

Megjithatë, përpara se të flas për vështirësitë e përpunimit, do të doja t'u kujtoja të gjithëve se nëse prodhuesit e rimesove të aluminit duan të prodhojnë fasetat hiperbolike të aluminit me fluorokarbon me efekte më të mira, nënshtresat e përzgjedhura të aluminit janë më të mira për të përdorur 3 seri, sepse Fleksibiliteti, zgjatja dhe faktori i përpunimit të dyja sigurojnë një efekt hiperbolik. Në fazën e llamarinës, vështirësia e rimesove hiperbolike të aluminit është se si të formohet llamarina. Ka shumë metoda që mund të përpunohen në rimeso hiperbolike alumini.Ka gjithashtu shumë artikuj në internet kushtuar diskutimit dhe ka shumë kallëpe.

Disa prej tyre janë shumë të realizueshme, dhe disa janë shumë të vështira për t'u përpunuar. Në fazën e spërkatjes së bojës, për shkak se rimesoja hiperbolike e aluminit është një lloj pllake jokonvencionale, disa pjesë madje nuk mund të arrijnë rrezen e pistoletës automatike spërkatës. Nëse përdoren pistoleta elektrostatike për spërkatje, është e lehtë të shkaktohet shpërndarje e pabarabartë e bojës në sipërfaqen e tabelës, duke rezultuar në efekt të dobët të spërkatjes së sipërfaqes, prandaj duhet përdorur spërkatje artificiale.

Prandaj, kërkohet shumë fuqi punëtore në llamarina dhe spërkatje, gjë që është pjesë e arsyes së ciklit të gjatë të përpunimit të saj. Rimeso hiperbolike alumini,.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip