Karakteristikat e produkteve nën procesin e ndërtimit të pllakave hiperbolike të aluminit

2023/03/01

HLCALUMINIProdhuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Autori?: HLCALUMINUM?–?Prodhuesit dhe furnizuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Para së gjithash, vihen në lojë vetitë materiale të pllakës hiperbolike të aluminit. Ky material nuk ka nevojë të përzihet dhe mund të përdoret lehtësisht, kështu që tani është gjithashtu materiali dekorativ më i popullarizuar në industri. Në të njëjtën kohë, procesi hiperbolik e bën më të mirë performancën e materialit, mund të përdoret së bashku me spërkatjen me fluorokarbon, i cili jo vetëm mund të sigurojë integritetin dhe bukurinë e pamjes, por edhe të luajë një rol të madh në përmirësimin e jetës së produkt dhe anti-korrozioni Prandaj, optimizimi i teknologjisë aktuale të ndërtimit të pllakave hiperbolike të aluminit e bën atë materialin më të zakonshëm në ndërtesat e nivelit të lartë.

Së dyti, lehtësia e materialit. Operacioni është më i përshtatshëm. Kur njerëzit projektojnë ndërtesa, duhet të merren parasysh lehtësia dhe funksionueshmëria e materialeve.Një material ndërtimi i mirë mund të ketë performancë më të qëndrueshme, funksionim më të mirë dhe peshë më të lehtë, dhe këto panele hiperbolike alumini janë realizuar të gjitha.

Edhe pse shumë njerëz mendojnë se procesi aktual i ndërtimit të pllakave hiperbolike të aluminit është më i ndërlikuar dhe çmimi i produktit është më i lartë se fasetat e tjera të aluminit, por ka ende shumë industri që zgjedhin këtë lloj të ri materiali ndërtimi për shkak të performancës së tij të shkëlqyer. që nuk mund të krahasohen me materiale të tjera. Ju merrni atë që paguani, vlera për para është padyshim vlerësimi i njerëzve që kuptojnë vërtet panelet hiperbolike të aluminit, dhe të gjitha ndërtesat janë të lidhura ngushtë me jetën e njerëzve, kështu që nuk duhet të shkaktoni rreziqe sigurie për shkak të lakmisë së lirë. Teknologjia e përpunimit të pllakave hiperbolike të aluminit: Pllaka hiperbolike e aluminit është një lloj rimesoje alumini që sapo është shfaqur vitet e fundit.Procesi i prodhimit të saj është relativisht i komplikuar, kështu që çmimi në treg është relativisht më i lartë, por performanca e tij është shumë më e lartë. Është ndryshe nga fasetat e tjera të aluminit, kështu që gama e përgjithshme e përdorimit është ende shumë e gjerë dhe është e mirëpritur nga të gjithë.

Redaktori i mëposhtëm do të prezantojë në detaje teknologjinë e përpunimit të pllakës hiperbolike të aluminit. Metoda e përpunimit termik. I ashtuquajturi termoformim është rrokullisja dhe përkulja e pllakës së aluminit, dhe më pas sipas kërkesave të përcaktuara më parë, përkulet në një formë afërsisht hiperbolike dhe më pas ngrohet.

Më pas vendosni pllakën e aluminit në kallëp dhe përdorni një çekiç dhe mjete të tjera për t'i dhënë formë, në mënyrë që i gjithë suksesi jo vetëm të garantojë cilësinë e pamjes së produktit, por edhe të jetë i përshtatshëm për kallëpe me modele relativisht të vogla. Përveç kësaj, ekziston edhe metoda e formimit të përkuljes së rrotullës, e cila është gjithashtu një teknologji e zakonshme e përpunimit në teknologjinë e përpunimit të pllakave hiperbolike të aluminit. Kjo lloj teknologjie e përpunimit bën disa rregullime të vogla në makinën e lakimit të rrotullave.Ky rregullim mund të formojë pllaka alumini të rregullta hiperbolike, por diapazoni i përpunimit të tij është më i vogël se ai i metodës së parë, pra është i kufizuar, më i madh.

Rimeso hiperbolike alumini,.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip