Dallimi midis panelit të përbërë prej alumini të lakuar të vetëm dhe panelit të përbërë prej alumini të lakuar të dyfishtë

2023/03/02

HLCALUMINIProdhuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Autori?: HLCALUMINUM?–?Prodhuesit dhe furnizuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Rimeso alumini e lakuar që përdoret shpesh në muret e perdeve të brendshme dhe të jashtme, në fakt ndahet dhe ndahet kryesisht në; rimeso alumini të lakuar të vetme, rimeso hiperbolike alumini dhe rimeso sferike alumini. Sot, unë do t'ju jap një shkencë popullore rreth ndryshimit midis rimesove të aluminit me një lakim dhe rimeso alumini me dy lakuar. Rimeso alumini me një lakim të vetëm është bërë nga pllakë aliazh alumini, e cila përbëhet nga një panel me një lakuar, brinjë dhe qoshe pas përkuljes CNC.

Rimeso alumini me një lakim të vetëm i referohet një radian, i cili përdoret kryesisht në ndërtesa të jashtme, si kolona veshjeje, mure perdesh të lakuar ose sferike, etj. Ngjyrat e pasura mund të dizajnohen për të përmbushur nevojat e klientëve për raste të ndryshme. Rimeso alumini me një kthesë të brendshme ka qenë gjithmonë e pëlqyer nga dizajnerët arkitekturorë për shkak të formës unike të lakuar dhe ngjyrës së pasur të sipërfaqes. Mund të krijojë një ndjenjë hapësire verbuese dhe plot ngjyra kur përdoret në ambiente të mbyllura. Është një dekorim ideal për njerëzit e modës që ndjekin bukurinë të hapësirës.Material. Rimeso të vetme alumini në përgjithësi dominohet nga rimeso alumini i valëzuar.

Karakteristikat e produktit: 1. Sipërfaqja e lakuar është e lëmuar dhe e rrumbullakët, me një sens të fortë artistik; 2. Trajtimi i sipërfaqes, ngjyra, forma e sipërfaqes, trashësia, etj. mund të personalizohen; 3. Përdoret gjerësisht dhe i përshtatshëm për vende dekorimi arkitektonik ku fasetat konvencionale të aluminit nuk janë të përshtatshme; 4. Materiali aliazh alumini me cilësi të lartë, jetëgjatësi dhe jetëgjatësi; kursimi i kostos; 7. Materiali i aliazhit të aluminit mund të riciklohet dhe ripërdoret, Vlera e lartë riciklimi; përdorimi i produktit Rimeso alumini me një lakim të brendshëm përdoret zakonisht në tavanet e brendshme, kolonat e mbështjella, trarët e mbështjellë, muret, etj. Rimeso hiperbolike prej alumini i referohet mbivendosjes së dy harqeve të ndryshme në të njëjtin panel, i cili zakonisht është i vështirë për t'u prodhuar dhe kërkon saktësi relativisht të lartë të makinës dhe funksionimin e punëtorëve të kualifikuar. Mund të krijojë ndërtesa individuale dhe mund të projektohet dhe përpunohet sipas kërkesave.

Karakteristikat e produktit: 1. Formë unike, që tregon bukurinë e sipërfaqes së lakuar; 2. Trashësia, forma dhe veshja e sipërfaqes së jashtme të tabelës mund të personalizohen; 3. Zgjedhje e gjerë e ngjyrës, kokrrizave të drurit dhe gurit, dhe efektit të bukur dekorativ; 4. Performancë e mirë vetëpastruese, jo e lehtë për t'u njollosur, e lehtë për t'u pastruar dhe mirëmbajtur dhe kosto të ulëta mirëmbajtjeje; 5. Dizajn strukturor i humanizuar, ngarkim dhe shkarkim i lehtë dhe instalim dhe ndërtim i lehtë; 6. Cilësi superiore, e qëndrueshme, jetë e gjatë shërbimi, dhe performancë me kosto të lartë; 7. Veshje uniforme në sipërfaqen e jashtme, shkëlqim i ndritshëm, rezistent ndaj konsumit dhe gërvishtjeve, dhe jo i lehtë për t'u zbehur; përdorimi i produktit: vendet e zakonshme të aplikimit të rimesove hiperbolike të aluminit të brendshëm janë spitalet, metrotë, stacionet, aeroporte, muze, salla konferencash, lobe hotelesh të nivelit të lartë, etj.; rimeso hiperbolike prej alumini,.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip