Vështirësia e përpunimit përcakton çmimin e paneleve të përbëra hiperbolike të aluminit

2023/02/17

HLCALUMINIProdhuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Autori?: HLCALUMINUM?–?Prodhuesit dhe furnizuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Rimeso hiperbolike prej alumini merr të njëjtën pikë si standardi, dhe drejtimet dhe gjatësitë e ndryshme kanë të gjitha forma të pjerrëta.Njerëzit zakonisht ngatërrojnë disa panele të thjeshta në formë harku për fasetat hiperbolike të aluminit. Aktualisht, çmimi i shufrave të brendshme të aluminit është shpesh rreth 10,000 juan/ton, dhe çmimi i fasetave hiperbolike të aluminit është shumë më i lartë se ai i fasetave bazë të aluminit. Për shembull, nëse rimesoja bazë e aluminit është rreth 200, atëherë është normale që rimesoja hiperbolike e aluminit me të njëjtën trashësi dhe bojë të jetë midis 500 dhe 600.

Siç e dinë të gjithë, shkaku kryesor i rimesove hiperbolike të aluminit është se vështirësia e prodhimit dhe përpunimit përcakton çmimin. Nga njëra anë, rimesoja hiperbolike e aluminit nuk është e lehtë për t'u formuar në procesin e përpunimit të llamarinës dhe është e vështirë për t'u prodhuar. Pika qendrore e rimesove hiperbolike të aluminit është në një rrafsh të ndryshëm nga rrafshi i pjerrët dhe një ndryshim i lehtë në pjerrësinë dhe gjysmën e shtrembërimit kërkon shumë rregullim.

Kërkesat për pajisjet e rimesove të aluminit dhe mjeshtrat e prodhimit janë gjithashtu shumë të larta, dhe këta faktorë janë të domosdoshëm. Nga ana tjetër, për shkak të formës unike të rimesos së dyfishtë të lakuar të aluminit, kur boja lyhet, boja bazë elektrostatike nuk mund të përdoret për lyerje dhe kërkohet lyerje manuale. Kjo do të ndihmojë në shmangien e problemit të veshjes së pabarabartë të bojës në sipërfaqen e rimesove të aluminit dhe shmangien e problemeve që ndikojnë në efektin dekorativ.

Në shumë raste, disa rimeso hiperbolike të aliazhit të aluminit nuk mund të parandalohen në dizajnin dekorativ të murit të perdes, ndaj duhet kushtuar vëmendje. Një pikë për të shtuar është se për shkak të vështirësisë në prodhimin e fasetave hiperbolike të aluminit, është normale që periudha e prodhimit dhe e përpunimit të jetë më e gjatë. Rimeso hiperbolike alumini,.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip