Ka shumë mënyra për të bërë panele të përbëra hiperbolike prej alumini

2023/03/02

HLCALUMINIProdhuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Autori?: HLCALUMINUM?–?Prodhuesit dhe furnizuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Disavantazhet e murit të perdeve të rimesove prej alumini me hapjen e kallëpit me rimeso alumini Rimeso hiperboloid i aluminit është një lloj i veçantë i produkteve të rimeso alumini, i njohur për harkun e tij të bukur. Përdoret kryesisht në disa mure perde ndërtesash që kërkojnë radiane, ose tavane të brendshme, etj. Megjithatë, ka shumë mënyra për të bërë rimeso hiperbolike alumini, njëra prej të cilave është hapja e mykut.

I ashtuquajturi procesi i hapjes së kallëpit është që të bëhen veglat përkatëse gërryese sipas proporcionit të objektit aktual sipas stilit të rimesove prej alumini me lakim të dyfishtë, dhe më pas të përdoret kallëpi për përpunim dhe prodhim. Por kjo ka një disavantazh: nëse ka mjaft stile të të gjitha fasetave hiperbolike të aluminit, ose këndet nuk janë të njëjta, kostoja e hapjes së kallëpit do të rritet praktikisht, pa përmendur çmimin e rimesove të aluminit pas hiperbolizmit, që është një një pjesë e madhe Ato kontribuohen të gjitha në veglat e bluarjes. Kjo është një nga mangësitë e kësaj metode.

Përveç kësaj, duhet një kohë e gjatë për të formuar mykun dhe cikli i prodhimit është shumë i gjatë. Por situata aktuale është se projektet që përdorin përgjithësisht instalimin e fasetave të aluminit janë në thelb në përfundim të projektit, që është gjithashtu një kohë kur kërkesat për ecurinë e projektit janë relativisht të shtrënguara. Prandaj, nuk është realiste të hapësh një mjet bluarjeje për të bërë rimeso hiperbolike alumini. Prodhuesit e rimesove të aluminit mund të mos jenë në gjendje të dorëzojnë në kohë, gjë që do të çojë në vonesa të projektit, duke formuar një rreth vicioz.

Rimeso hiperbolike alumini,.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip