Cilat janë kriteret e pranimit për murin e perdes të panelit të përbërë nga alumini hiperboloid?

2023/03/01

HLCALUMINIProdhuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Autori?: HLCALUMINUM?–?Prodhuesit dhe furnizuesit e paneleve të përbërë nga alumini

1. E para është cilësia e sipërfaqes së murit të perdes me rimeso alumini dhe kualifikimi i procesit të montimit, kryesisht për të kontrolluar nëse ka gërvishtje në sipërfaqen e murit të perdes me rimeso alumini dhe sa është madhësia e gërvishtjes totale. zonë. 2. Sipas standardit të GB50210-2001 në "Kodin për pranimin cilësor të inxhinierisë së dekorimit dhe rinovimit të ndërtesave", gjatësia e gërvishtjeve të dukshme në sipërfaqen e mureve të perdes me rimeso alumini duhet të jetë më e vogël se 100 mm për gërvishtje të vogla, dhe totali sipërfaqja e gërvishtjeve nuk duhet të kalojë 500 milimetra katrorë. Dy të dhënat e mësipërme mund të llogariten duke përdorur dy gjatësitë e masës shirit.

Një aspekt tjetër i pikës së pranimit të murit të perdes me rimeso alumini është testimi i procesit të instalimit të murit të perdes me rimeso alumini për të parë nëse i plotëson standardet kombëtare. Artikujt e inspektimit përfshijnë kryesisht pikat e mëposhtme: 1. Nëse vertikaliteti dhe niveli i instalimit të murit të perdes me rimeso alumini janë të kualifikuar; 2. Nëse gabimi i shtrembërimit të këndit të panelit midis mureve ngjitur të perdes së rimesove prej alumini është brenda intervalit të lejuar (2 mm); Drejtësia e vijës së damarit, diferenca në lartësi, gjerësia e nyjeve, etj. ndërmjet mureve të perdes së rimesove prej alumini plotësojnë standardin kombëtar rimeso hiperbolike të aluminit.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip