Cilat janë vështirësitë në përpunimin e paneleve të përbëra hiperbolike të aluminit?

2023/03/02

HLCALUMINIProdhuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Autori?: HLCALUMINUM?–?Prodhuesit dhe furnizuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Cilat janë pikat më të vështira të përpunimit në përpunimin e fletëve hiperbolike të aluminit? Redaktori do t'ju tregojë se forma e kësaj pllake alumini është e veçantë dhe e përdredhur, kështu që ka shumë hapa në përpunim! Sa vështirësi dini për përpunimin e fletëve hiperbolike të aluminit? Në industrinë e pllakave të aluminit, nëse ka një porosi për pllakë alumini hiperbolik me fluorokarbon, shumë kompani të pllakave të aluminit duan ta bëjnë këtë, por të kufizuara nga teknologjia dhe makineritë, ato mund të mos jenë në gjendje ta përpunojnë mirë. Ekzistojnë dy vështirësi kryesore në përpunimin e fletëve hiperbolike të aluminit fluorokarbon, njëra është llamarina dhe tjetra kur spërkatet boja. Megjithatë, para se të flasë për vështirësitë në përpunim, redaktori gjithashtu dëshiron t'u kujtojë të gjithëve se nëse dëshironi të bëni një pllakë alumini hiperbolik fluorokarbon me një efekt më të mirë, materiali bazë alumini i përdorur është më mirë të përdoret 3 seri, për shkak të fleksibilitetit dhe koeficientët e përpunimit mund të garantojnë veprimin përfundimtar hiperbolik.

Gjatë periudhës së llamarinës, vështirësia e pllakave hiperbolike është mënyra e përpunimit të tyre. Ka shumë mënyra për ta përpunuar atë në një hiperbolik, dhe ka shumë artikuj në internet të dedikuara për ta diskutuar atë. Disa prej tyre janë të realizueshme, ndërsa të tjerat janë shumë të vështira për t'u përpunuar.

Gjatë spërkatjes së bojës, duke qenë se pllaka hiperbolike e aluminit është një lloj pllake jo konvencionale, nëse përdoret një pistoletë elektrostatike për spërkatje, është e lehtë të shkaktohet shpërndarje e pabarabartë e bojës në sipërfaqen e pllakës dhe efekti përfundimtar nuk është i mirë, kështu që spërkatja manuale duhet të te perdoret. Kërkohet shumë fuqi punëtore në llamarina dhe spërkatje, që është edhe një nga faktorët për ciklin e gjatë të përpunimit të saj. Prandaj, nëse një prodhues thotë se mund ta përpunojë këtë pllakë hiperbolike alumini në tufa, mos e besoni, është e pamundur.

Nëse ai do të thoshte se mund të furnizonte mallrat brenda 7 ditëve, kjo do të ishte joreale. Rimeso hiperbolike alumini,.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip