Cilat janë veçoritë e veçanta të paneleve të përbërë prej guri të huallit? _

2023/03/02

HLCALUMINIProdhuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Autori?: HLCALUMINUM?–?Prodhuesit dhe furnizuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Pllaka e përbërë prej guri huall mjalti është prej guri natyral, i cili nuk rinovohet dhe ka një efekt të mirë ruajtjeje vlerash. Si një burim jo i rinovueshëm, graniti jute ka një sasi të kufizuar rezervash, veçanërisht disa granit të çmuar dhe të rrallë, i cili është nxjerrë në sasi të kufizuara. Prandaj, guri ultra i hollë i granitit është i rrallë dhe fisnik se qeramika, porcelani ose çdo material tjetër i krijuar nga njeriu, kështu që dekorimi natyror me gurë ultra të hollë mund të rrisë shumë vlerën e pasurive të paluajtshme.

Tekstura është e fortë dhe e qëndrueshme. Graniti është i fortë dhe i dendur në strukturë, uniforme në strukturë, i lartë në forcë dhe i dyti në fortësi vetëm pas diamanteve. Përdorimi i granitit ultra të hollë nga jute si një gur përballues mund t'i rezistojë motit, korrozionit, gërryerjes dhe thithjes së ulët të ujit dhe është një material i mirë për ndërtim.

Disa ndërtesa dhe kështjella të huaja të famshme janë të gjitha të ndërtuara me gurë graniti, dhe ato janë ende të qëndrueshme pas shekujsh. Panelet e përbëra nga panele huall mjalti alumini-alumini dhe mermeri, për shkak të bërthamës së zbrazët të huallit të aluminit të bërë nga gjashtëkëndësha barabrinjës, kanë izolim të zërit, rezistent ndaj lagështirës, ​​izolim të nxehtësisë dhe performancë rezistente ndaj të ftohtit. Prandaj, këto karakteristika tejkalojnë shumë karakteristikat e performancës që nuk i ka i gjithë bordi i trupit, kursimi i energjisë dhe reduktimi i konsumit: për shkak të performancës së izolimit të zërit, rezistencës ndaj lagështirës dhe ruajtjes së nxehtësisë, pllaka e përbërë prej alumini prej guri mund të reduktohet shumë pasi të jetë te instaluara brenda dhe jashte Konsumit te energjise elektrike dhe nxehtesise.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip