A i kuptoni vërtet panelet e përbëra hiperbolike të aluminit të lakuar?

2023/03/01

HLCALUMINIProdhuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Autori?: HLCALUMINUM?–?Prodhuesit dhe furnizuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Siç e përmendëm edhe më parë, rimeso alumini përdoret gjerësisht në fushën e ndërtimit të murit të perdes për shkak të cilësisë së lartë, peshës së lehtë, plasticitetit të mirë, ruajtjes së nxehtësisë, vetëpastrimit, mbrojtjes nga rrufetë dhe funksioneve të tjera. Rimeso alumini për muret e perdes është shfaqur në industrinë e ndërtimit për më shumë se 20 vjet. Disa mure ndërtesash kanë forma të lakuara, kështu që rimesoja e lakuar prej alumini u shfaq natyrshëm. Shumë njerëz mendojnë se një rimeso alumini e lakuar nuk është gjë tjetër veçse një rimeso alumini me një lakim të caktuar.

Në fakt, ai ndahet në "rimeso alumini me një lakim, rimeso hiperbolike alumini, rimeso sferike alumini etj." Vështirësia e procesit po bëhet gjithnjë e më e ndërlikuar. Fillimisht duhet të bëhet llogaritja e përgjithshme e radianit dhe më pas me laser. saldimi pa probleme, lustrimi dhe bluarja, etj., Formimi i një sipërfaqe të lakuar, ose një formë sferike, i gjithë procesi i përpunimit, si dhe pjekja e mëpasshme e sipërfaqes, kërkojnë shumë punë dhe kostoja natyrisht nuk është e lirë... Megjithatë , kjo rimeso alumini e lakuar, rimeso alumini me një lakuar të vetme dhe rimeso hiperbolike alumini; Çfarë do të thotë? Ku qëndron dallimi? Një hark është një formë arbitrare e një rrethi ose një elipsi. Kurbë; do të thotë një kthesë që nuk është e drejtë, e vetme; në përgjithësi i referohet një radian, të tillë si një pllakë kolone, domethënë ka vetëm një radian, dhe prodhimi është relativisht i thjeshtë, hiperbolik: ka më shumë se dy radianë, të tilla si një vazo, ka shumë radianë. Këto produkte janë shumë të vështira për t'u prodhuar dhe të shtrenjta.

Materialet e ndërtimit Lectra rimeso hiperbolike prej alumini mund të plotësojnë kërkesa të ndryshme ndërtimi dhe të nxjerrin në pah stilin arkitektonik të individualizuar. , efekti i përpunuar është gjithashtu i mirë, por nëse rimesoja hiperbolike e aluminit dhe pllaka sferike përpunohen nga një makinë me hark rrotullues, do të jetë e mundimshme dhe efekti do të jetë i varfër! Procesi i prodhimit të rimesove hiperbolike të aluminit është relativisht kohë dhe i vështirë, dhe kërkon kërkesa të larta për makineritë dhe punëtorët e kualifikuar, prandaj kostoja e prodhimit të rimesove hiperbolike të aluminit është shumë më e lartë. Arsyeja e çmimit të lartë të rimesove hiperbolike të aluminit nuk është gjë tjetër veçse lakimi i sipërfaqes, ndaj vështirësia në prodhimin e rimesove hiperbolike të aluminit të lakuar është problemi i trajtimit të harkut. Imagjinoni që gjerësia e çdo pllake të lëndës së parë të jetë 1200 mm Nëse do të bëhet një dekorim sferik, i kufizuar nga gjerësia e pllakës, është e nevojshme të llogaritet zbërthimi i harkut të secilës shtresë dhe këndi i prerjes së materialit, duke marrë parasysh zgjerimin termik dhe tkurrjen gjatë saldimit, dhe çështje të tjera të shtrirjes fizike, deformimeve dhe çështjeve të tjera! Bashkohen ngadalë në një tërësi! Rimeso hiperbolike alumini,.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip