Cilat probleme duhet t'i kushtohet vëmendje në dekorimin e brendshëm të paneleve të përbërë prej alumini me kokrra druri?

2023/03/02

HLCALUMINIProdhuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Autori?: HLCALUMINUM?–?Prodhuesit dhe furnizuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Me zhvillimin e shpejtë të industrisë së dekorimit dhe dekorimit të vendit tim në vitet e fundit, dërrasat e drurit përdoren gjerësisht në muret e perdeve të ndërtesave të larta për shkak të rezistencës së tyre të shkëlqyer ndaj zbehjes, rezistencës ndaj korrozionit, rezistencës së fortë ndaj rrezeve ultraviolet, rezistencës së fortë ndaj çarjeve dhe aftësisë për t'i bërë ballë ashpërsisë. mjediset e motit. Përveç aplikimit, ai favorizohet gjithnjë e më shumë nga dizajnerët e dekorimit të brendshëm për shkak të gamës së gjerë të opsioneve të ngjyrave, shkëlqimit të mirë metalik dhe rezistencës së fortë ndaj ndikimit. Përdoret gjerësisht në tavanet dhe muret e dekorimit të brendshëm të nivelit të lartë projektet. (1) Pllaka e grurit të drurit është një material dekorativ i cilësisë së lartë dhe nivelet e prodhimit dhe përpunimit të prodhuesve vendas të pllakave të grurit të drurit ndryshojnë shumë. Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet inspektimit të prodhuesve përpara porosisë, inspektimit të kapacitetit dhe shkallës së tyre të prodhimit, performancës inxhinierike dhe fokusimit në aftësitë e tyre teknike të projektimit.

Mos përdorni fabrika të përpunimit të nivelit të ulët dhe në shkallë të vogël për shkak të çmimeve të ulëta, përndryshe do të sjellë vështirësi të mëdha në ndërtim dhe menaxhim dhe pasoja të rënda do të shkaktojnë humbje të pariparueshme ekonomike. (2) Si një proces i rëndësishëm përpara përpunimit të pllakës së kokrrizave të drurit - matja e të dhënave në vend, rekomandohet përdorimi i një matëse rrezesh infra të kuqe për matje. Nëse për matje përdoret shiriti matës tradicional, do të ketë gabime në matje, të cilat do të kenë një efekt shumë negativ në rimeso alumini që kërkon bashkim të ngushtë të tegelit.

(3) Gjatë përpunimit të pllakave të drurit, të gjitha fasetat e aluminit nuk duhet të përpunohen në të njëjtën kohë. Pllakat e fundit të aluminit dhe dërrasat e qosheve në çdo zonë instalimi nuk duhet të përpunohen përkohësisht derisa të gjitha kokrrat e drurit në këtë zonë të përpunohen plotësisht. instalohet pllaka, kryhet sërish matja e të dhënave në vend dhe merret madhësia e saktë për ripërpunim, në mënyrë që të shmanget ripërpunimi i panevojshëm dhe humbja ekonomike. (4) Edhe pse pllaka e kokrrizave të drurit është një lloj dërrase dekorative metalike, veshja e saj me spërkatje me fluorokarbon është e lehtë për t'u gërvishtur. Prandaj, përveçse kërkohet që rimesoja e aluminit të prodhuesit të futet në vend me një film mbrojtës, është gjithashtu e rëndësishme të shmangni gërvishtjet dhe objektet e rënda gjatë procesit të trajtimit dhe instalimit, përndryshe do të ndikojë seriozisht në pamjen e përgjithshme të kokrrës së drurit. bord.

(5) Për metodën e instalimit të ngjitjes së pllakave të drurit, problemi cilësor më i zakonshëm dhe më i vështirë për t'u zgjidhur janë nyjet e pabarabarta midis blloqeve, të cilave duhet t'i kushtohet vëmendje e mjaftueshme. Përveç vëmendjes ndaj trashësisë uniforme dhe të qëndrueshme të ngjitësit gjatë procesit të ndërtimit, masat e fiksimit të përkohshëm nuk duhet të hiqen para kohe, zakonisht jo më pak se 12 orë. (6) Pllaka me kokrriza druri adopton dërrasën me kokrrizë druri të instaluar duke u ngjitur. Këshillohet që të përdorni një dërrasë xhami magnezi të papërshkueshëm nga uji ose një dërrasë të madhe bërthamore si tabelë bazë. Pllaka azurite me fytyrë letre nuk duhet të përdoret. Arsyet kryesore janë: Së pari, gipsi me fytyrë letre Forca e vetë dërrasës është e ulët dhe nuk është e lidhur fort me rimeso alumini; e dyta është se pllaka e gipsit nuk është e papërshkueshme nga uji dhe zakonisht ka ujësjellës të ndryshëm dhe tubacionet e kullimit të ndërtuara në tavan Sapo të ketë rrjedhje lokale, dërrasa e kokrrave të drurit do të bjerë në tërësi.

Rimeso alumini me kokrra druri,.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip