Kërkesat e procesit për prodhimin e paneleve të përbëra hiperbolike të aluminit

2023/03/02

HLCALUMINIProdhuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Autori?: HLCALUMINUM?–?Prodhuesit dhe furnizuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Ka shumë vende që përdorin produkte të tilla si fasetat hiperbolike të aluminit për stilim. Produktet si fasetat hiperbolike të aluminit janë ende shumë të mira. Do të jetë më ekonomike për përdoruesit që të zgjedhin të përdorin produkte të tilla. Nëse dëshironi të prodhoni alumin të mirë hiperbolik fasetat, kërkesat për procesin e prodhimit janë relativisht të larta. Më poshtë do të prezantojmë kërkesat e procesit të prodhimit të rimesove hiperbolike të aluminit në dy aspekte. 1. Kërkesat për materiale: 1. Pllaka e përdorur prej alumini duhet të plotësojë kërkesat e GB/T3880 dhe duhet të zgjidhet pllaka alumini 3003H24 ose 1100H24.

2. Trashësia e substratit rimeso alumini: 2.0 0.10mm 2.5 0.15mm 3.0 0.25mm. 3. Devijimi i lejuar i përmasave kryesore të sipërfaqes së pjesëve formuese të rimesove prej alumini: 0.5mm. 2. Cilësia e spërkatjes sipërfaqësore: 1. Trashësia e veshjes sipërfaqësore: Shtresa e filmit të shtresës sipërfaqësore spërkatës nuk duhet të jetë më e vogël se 33 m, dhe trashësia e shtresës së shtresës spërkatës nuk duhet të jetë më e vogël se 50 m.

2. Nuk duhet të ketë dallim të dukshëm ngjyrash në sipërfaqe. 3. Veshja në sipërfaqen dekorative duhet të jetë e plotë dhe nuk lejohen dëmtime të dukshme, lëvrim dhe defekte të tjera. 4. Ngjitja e veshjes në sipërfaqen dekorative nuk duhet të jetë më e ulët se niveli 2.

5. Veshja nuk duhet të ketë njollë të dukshme dhe të zhvishet pas testit të spërkatjes me kripë. 6. Rezistenca ndaj lagështirës dhe nxehtësisë së veshjes sipërfaqësore duhet të arrijë shkallën e parë. Nëse dëshironi të bëni një rimeso hiperbolike të mirë alumini, atëherë kërkesat e tij për procesin janë shumë të rëndësishme.Nëse standardi nuk plotësohet gjatë procesit të prodhimit, atëherë cilësia e rimesove hiperbolike të aluminit të prodhuar mund të mos kalojë standardin.

Për prodhuesit e rimesove hiperbolike të aluminit, ata u kushtojnë më shumë vëmendje këtyre kur prodhojnë produkte të tilla. Rimeso hiperbolike alumini,.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip