Shkaqet e efektit të pakënaqshëm të instalimit të murit të perdes së panelit të përbërë hiperbolik të aluminit

2023/03/01

HLCALUMINIProdhuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Autori?: HLCALUMINUM?–?Prodhuesit dhe furnizuesit e paneleve të përbërë nga alumini

Mur perde hiperbolike me rimeso alumini, forma e përgjithshme është në formë petali, e bërë nga rimeso alumini me trashësi 2.5. Bordi është një kokë e madhe dhe e vogël. Pas çmontimit, efekti nuk është shumë i mirë.

E gjithë sipërfaqja e murit është e pabarabartë dhe ka rrudha të dukshme në sipërfaqen reflektuese. Gjithmonë do të ketë një ndjenjë çekuilibri.Sot do t'ju ndihmoj të analizoni arsyet dhe si të bëni një projekt të ngjashëm. 1. Probleme të mundshme instalimi, duke përfshirë rregullimin e sistemit të instalimit dhe cilësinë e instalimit në vend.

2. Pllaka e parë e aluminit është shumë e hollë ose brinjët janë rregulluar në mënyrë të paarsyeshme, duke rezultuar në performancë të pamjaftueshme strukturore dhe mirëdashësi mjedisore të vetë pllakës së aluminit. Sistemi i dytë mbështetës i pamjaftueshëm, rregullimi i kornizës horizontale dhe vertikale, gabimi i strukturës kryesore dhe problemi i tretë gjatë ndërtimit, këto janë të gjitha llojet e problemeve. E katërta merret me çështje, e treta dhe e katërta kanë shumë të bëjnë me kompaninë.

Problemi me pjesën e pestë të lidhjes zakonisht ekziston në këtë lidhje. Kam bërë shumë ndërtesa me dy lakuar, panele inoksi, faseta alumini me dy lakim, xham metalik të çatisë etj. Nga këndvështrimi im, efekti juaj ka qenë shumë i mirë.

3. Njëra është ndarja racionale dhe tjetra është niveli i prodhimit të njësive të përpunimit të thellë të pllakave të aluminit. 4. Problemet e procesit, deformimi i pjesës së stresuar është shumë i dukshëm, dhe pllaka alumini është shumë e hollë. Nëse doni të bëni mirë, mund të bashkoni vetëm modulet.

Çdo pllakë është një sipërfaqe formimi e pavarur dhe jo e këmbyeshme. Pasi të jetë formuar fleta, ajo sigurohet me mbështetëse të pasme uniforme të këmbyeshme. Madhësia e kllapës së pasme është e fiksuar, keeli i murit përputhet dhe paketohet mirë gjatë transportit pa deformime.

Kur instalohet, kllapa nuk duhet të prekë sipërfaqen e përparme të formimit dhe sipërfaqja plastike nuk do të ndikohet. Nuk do të deformohet. Mundësisht ngjitur në film në pjesën e përparme.

I gjithë instalimi ka përfunduar, dhe paketimi është nga lart poshtë. Unë nuk jam duke bërë përfundime alumini, por nuk mendoj se do të kishte problem nëse do ta bëja. Montimi në mur do të shkaktojë shtrembërim.

Ju jeni fiksuar në kllapa përpara murit, diapazoni i deformimit. Mund të kontrollohet në minimum, në fund të fundit është më i saktë në fabrikë sesa në terren. Sigurisht, kjo do të rrisë koston e instalimit, modulit të kllapave të pasme, transportit dhe paketimit.

Por ia vlen çdo qindarkë. Jo se është e keqe, apo se paratë e humbura. 6. Probleme të mundshme të instalimit, duke përfshirë masat paraprake të sistemit për instalimin dhe rregullimin, cilësinë e instalimit në vend, problemet e mundshme të instalimit, masat paraprake të instalimit dhe rregullimit të sistemit dhe kontrollin e cilësisë së instalimit në vend.

7. Është një pllakë e sheshtë Një nga arsyet është ndoshta se përkulja e pllakës së sheshtë nuk është e njëtrajtshme. 8. Ka një arsye për këtë. Hiperboloidi i këtij operacioni të instalimit manual, efekti i montimit të një dërrase dhe një dërrase është i pashmangshëm.

Në fund të fundit, vizatimi në kompjuter nuk është i mirë. Së pari, kënga e dyfishtë që përmendët është vetëm një këngë dyshe. Por në fakt, pllaka alumini që përdorni është një pllakë e sheshtë, kështu që pllaka juaj e aluminit nuk është hiperbolike, domethënë, pllakat e sheshta janë montuar në një formë hiperbolike.

Këtë efekt mund ta mendoni vetë. Nëse rrezja e hiperbolës është mjaft e madhe, gjatësia e harkut dhe gjatësia e kordës së pllakave individuale janë të njëjta (dmth, ato janë në thelb afër), kështu që montimi funksionon më mirë. Përndryshe, është më mirë të përdoret përpunimi hiperbolik për pllaka individuale.

Pastaj gjatë përpunimit të rimesos hiperbolike të aluminit, rregullimi i brinjëve, kontrolli i deformimit të përpunimit, veçanërisht pozicioni i skajit. Më pas kontrolloni ngjyrën, variancën etj. të shtresës sipërfaqësore të aluminit. Rimeso hiperbolike alumini,.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Dërgoni kërkesën tuaj
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip